ANKARA-MAMAK  TOPLU  KONUTLARI  AYDOĞDU  SİTESİ  TOPLU  YAPI  YÖNETİMİ 

01.01.2018  İLE  31.12.2018  TARİHLERİ ARASI FALİYET RAPORU

1-Site  içerisinde  blok  çevresindeki  aydınlatmalarının  site genelinde yanmıyordu, ( sigorta,ampül,kablo, ve yer altı kablo döşeme) tamiratı  yaptırılarak kullanılır hale getirildi.

2-Site içerisindeki ana yolların asfalt  yapılması için  Büyükşehir Yol Asfalt  şube müdürlüğüne gidildi.insanların mağdur olduğunu yollarımızın  bozuk olan yerlerin fotoğraflarıyla birlikte dilekçe verildi. Yol asfalt  şube müdürü Mustafa MUTLU’dan  randevu aldık, görüşmeye gidildi.   Mustafa  MUTLU  siz tokiye bağlısınız,  sitesiniz,   biz bakmıyoruz sizin oraya diyerek   bizi başından savmak istedi. Bizde  tokiye gidip  toki  müdürü Ethem AKBABA’la görüşüp  arşivden  tokinin yolları  Büyükşehire,  kanallarında Aski’ye  devrettiği evrakı alıp  tekrar  yol asfalt  şube müdürlüğün Güvercinlik  şantiyesine   gidip  müdür  Mustafa MUTLU’ya  evrakı gösterdik. Yolların yapımı için söz aldık  ve yollarımız asfalt yapıldı.

3-Sitemiz içerisinde loğar giderlerinde  ters meyil  olduğunu  ve loğarların sık sık tıkandığı  bunun için büyükşehir belediyesi  aski genel müdürlüğünde kanal inşaat  şube müdürlüğüne   gidilerek dilekçe verildi. Gelip kontrollerini yaptılar ve  bizleri haklı çıkarır nitelikte ters meyil olduğunu  buraya yeni bir hat döşenmesi gerektiğini beyan ettiler. Bizlerde  aski genel müdürüne gidip  şube müdürü Hamza  Bey’ e durumu izah ettik.  Ters meyil  tespit edilen yere  yeni hat döşemek için ihale yapılması gerektiğini söyledi. Takiplerimiz neticesinde   ihaleninde yapıldığını 2019 yılında yeni hat yapılacağını söyledi.  Yeni  hat  yapılana kadar 2 ayda bir   rutin olarak   askiden  Halit bey  temizliğini yapıyor.

4-Gazmaske fabrikası ve KOSGEB   geçmiş yıllarda  sitemizi  mahkemeye vermiş. KOSGEB  genel müdürü Yiğit  DIRMAN’la görüşülerek   logarlardan sızan pissu şikayetleri sonucu  askiye gidilerek loğarların tamiratı yaptırıldı.

5-Kamelyaların  tamiratları yaptırılarak  içerisine  oturaklar yaptırıldı.

6-Mamak  belediye başkanı  MESUT AKGÜL’e   gidilerek  Necip  Fazıl  Kısakürek  parkı ve üçgen parka mevcut kamelyaların yetersiz geldiği ve yeni kamelya talebi iletildi. Yeni  kamelyalar  getirtildi.

7-Site içerisindeki blokların tamamına merdiven boşluğunun en üst penceresine  doğalgaz kaçağında tahliye bacası açtırıldı.

8-Bloklarımızda  yangın tüpleri dolum tarihi geçtiği tespit edilmiştir. 31 blokun  tamamının yangın tüpleri dolumu ve emniyet tetiği  değiştirildi.

9-  Sitemiz içerisindeki  kapıcı  dairelerinin 1 kısmı bütçenin  elverdiği  ölçüde yaptırılıp   siteye gelir amaçlı kiraya verilmiştir. 

10-Sitemiz içerisinde blokları birbirine benzemesi sebebiyle adres bulma sıkıntısı ve site halkının yogun talepte bulunması nedeniyle Sitemiz içerisine posta, kargo, paketçi  ve  insanların kolayca adres bulması için iki adet site kroki tabelası yaptırılmıştır.

11- Site içerisinde asfalt yapılan yollar için araçlar  ralli pisti gibi kullanıyordu yollara kasis  yaptırıldı.

12- Site içerisinde yollar asfalt yapıldıktan  sonra yağmur suları   bağzı bölümlerde  göletler oluşturuluyordu, bu sebepden dolayı  mamak  aski müdürü CUMALİ  beyle  görüşüldü,   gölet olan bölümlere ekstra mazgal  yaptırıldı.

  •   YILI İÇİN  SÖZÜNÜ  ALDIĞIMIZ  YAPILACAK İŞLER
  • Asfalt  yapılan yolların kenarındaki kaldırımların  yapılması, ,( ihalesi yapıldı)
  • Sitemiz içerisine  koşu  yolu yapılması,
  • Ters meyil  bulunan pis su  atıklarının  yeni hat yapılması,( ihalesi yapıldı)
  • Çoçuk  oyun parklarının  tamiratı ve  çocuk oyun parklarının zeminine  kauçuk  yapılması,
  •  Site içerisindeki  bozuk olan ara yolların tamiratının yapılması,
  • Denizbank   atm ‘sinin  iş merkezi ne getirilmesi için  dilekçe ile  başvuru yapıldı olumlu sonuç alındı,
  • Gazmatik ve su matik in iş  merkezinin  içerisine konması  için  dilekçe ile  başvuru yapıldı olumlu sonuç alındı,

Yönetim Bilgilerimiz

Adres: HARMAN MAH. 57. SOK.TOKİ AYDOĞDU SİTESİ İŞ MERKEZİ 85/111MAMAK / ANKARA
Telefon: 0(312) 369 95 15
Faks: 0(312) 369 40 47
Posta: toki-aydogdusitesi@hotmail.com

Banka Hesap Bilgileri

Cebeci Şubesi / IBAN: TR 91 0013 4000 0017 4894 7000 01
Cebeci Şubesi / Hesap No: 539 35 40

Sitemiz Nerede